Hasicí koule Fire Ball

Hasicí koule je nejjednodušší a nejefektivnější automatické hasicí zařízení. Použití je velice jednoduché a bezpečné. Stačí FIRE BALL vhodit, nebo kotoulnout z dostatečné vzdálenosti přímo do ohně.  Manipulaci s ním zvládne opravdu každý.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
29.2.2024
Možnosti doručení
Kód: 414140
678 Kč 560 Kč bez DPH
Hasicí koule Fire Ball
hasicí koule
Tip

Hasicí koule je určená jako základní hasicí prostředek k hašení požáru vznícených tvrdých hořlavých látek třídy A, kapalných hořlavých materiálů třídy B, požárů vyvolaných hořlavými plyny třídy C, a také elektrických zařízení pod napětím.

 Rozměry a objem hašení:

  • zařízení má specifický tvar: průměr 14,7 cm a hmotnost 1,3 kg 

 • balení obsahuje 1 ks (automatický hasicí prostředek), držák, šroubky s hmoždinkami a návod k použití
 • ochrání prostor o rozloze do 3 m3

Složení a způsob hašení:

 • v případě požáru dojde při kontaktu s otevřeným ohněm k samoaktivaci zařízení a zároveň ke vzniku protipožárního poplachu
 • skládá se z pouzdra, které  je vyrobeno z bezpečnostního pěnového plastu a z vnější strany je pokryto zápalnicemi, které při vznícení uvádí do činnosti slabý pyronáboj zabudovaný do horní části vnějšího kulového pouzdra
 • při výbuchu se vnější pouzdro rozpadá na drobné zlomky a uvnitř obsažená prášková směs se rozprašuje a vytváří oblak nad ohniskem požáru. Požár se likviduje za několik sekund bez zásahu člověka.

Výhody:

  • zařízení v sobě spojuje vlastnosti ručních hasicích přístrojů a automatických hasicích systémů

  • jednoduché použití, manipulaci zvládnou děti i senioři - stačí hodit do ohně, žádné školení 
  • aktivní bezpečnost, nepřetržitý dohled - monitoruje 24 hodin. Hasicí koule Firexball se neaktivuje bez přítomnosti požáru.
  • okamžitě upozorní na vznik požáru - těsně před rozptýlením prášku vydává zvuk 120 dBA. Tato hodnota nepřekračuje mezní hodnoty stanovené pro fyzikální látky odborníky a lze použít pro evakuační požární poplachy.
  • bezpečnější hašení, používá se v bezpečné vzdálenosti od ohně - k hašení není třeba přibližovat se k základně plamenů. Hodit kouli z povzdálí umí i dítě. Není potřeba se přibližovat k požáru a riskovat otravu zplodinami nebo popálením. Lze vhodit i dveřmi a oknem. V případě použití na rozvinutý požár významně sníží teplotu a plameny, je poté možno se přiblížit s dalšími ručními hasicími přístroji. 
  • lehká - 1,3 kg
  • nepoškodí zdraví, životní prostředí ani hašené předměty - použité hasivo se skládá z biologicky odbouratelných hasiv.

 • pěkný design do každého interiéru a snadná instalace na stůl nebo zavěšení na zeď díky kovové opěrce
 • žádné náklady navíc, garantovaná použitelnost 5 let

Použití: 
Aktivní: vhodit hasicí kouli do ohně - v případě zpozorování požáru vhoďte nebo zakutálejte kouli do ohně. Hasicí koule se v ohni aktivuje do 3 vteřin, vydá hlasitý zvukový signál pro upozornění a hasicí směs je rozprášena na požár. Není potřeba být blízko požáru ani speciální školení a znalosti.  

Pasivní: postavit na samoaktivační držák - jedna z ohromných výhod hasicí koule je automatická aktivace hašení v případě požáru, u něhož není nikdo přítomen. Pokud je umístěna na vhodné místo s vysokým rizikem vzniku požáru, aktivuje se hašení automaticky po dosažení potřebné teploty a uhasí požár.

Protipožární hasicí kouli je možné umístit kdekoliv, nejúčinnější je instalace nad místa, kde je zvýšené riziko požáru. Příkladem mohou být spotřebiče s otevřeným ohněm, krby, sporáky v kuchyni, kotle v kotelně, místa kde může dojít k samovznícení, technologické procesy s vysokým rizikem požáru, garáže, sklady, kanceláře, hotelové místnosti, čerpací stanice, lodě apod. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Obchod
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 2 kg